м. Запоріжжя, пр. Соборний, 145, зупинка транспорту ТЦ "Україна".
(098) 177-78-16
ziff.zp@ukr.net

Запорізький кінофестиваль ZIFF 2020

Запорізький кінофестиваль ZIFF 2020 запрошував гостей долучитися до мистецтва кіно вже в четвертий раз. З 18 по 20 вересня 2020 року мешканці та гості міста мали змогу відвідати покази короткометражних фільмів української та міжнародної програми, подивитися фільми поза конкурсної програми, створені в Україні в 2019-2020 роках, відвідати майстер-класи від професіоналів української кінематографії, поспілкуватися з кіно митцями та, звісно, гарно провести час у компанії поціновувачів кіно!

Кінофестиваль започаткував свою історію у 2017 році – у грудні кінотеатр ім. О.Довженка вперше прийняв гостей. Кінофестиваль був створений, як огляд найцікавіших здобутків українського та світового короткометражного кіно. ZIFF – це своєрідний майданчик для перевірки нових ідей, для отримання нового досвіду, для можливості підтримки одне одного, для пошуку нових талантів, які можуть стати новими обличчями українського і світового кіно.

Кожного року основним завданням Запорізького кінофестивалю була підтримка вітчизняного кіно, збереження традицій українського кінематографа, популяризація рідного міста і Запорізького краю шляхом кіномистецтва, відкриття імен молодих і талановитих авторів.

Запорізький кінофестиваль – це унікальний спосіб інтегрувати прихильників кіно у єдиний  фестивальний простір, налагодити діалог та комунікацію усередині кіно культурного простору.  

В основі концепції кінофестивалю – принцип відкритості, широкого діалогу і доступу до новинок українського та світового короткометражного кіно. Разом із компанією-партнером ми шукаємо нове кіно та нове у кіно. А іноді це досі складна задача, тому що у 2020 році ми отримали 3064 фільми для участі у кінофестивалі, надіслані з 116 країн світу. За попередні роки було отримано 7482 кіноробіт з усього світу (1899 фільмів у 2017 році, 2514 фільмів у 2018 році і 3069 фільмів у 2019 році), з них 186 робіт з України (33 фільми в 2017 році, 62 фільму в 2018 році, 91 фільм у 2019 році).

За 3 роки роботи фестивалю у складі журі побували 14 відомих українських митців – продюсерів, режисерів, акторів, сценаристів, критиків – Павло Сушко, Олег Борщевський, Олег Маламуж, Ілля Свідлер, Катерина Гулякова, Богдан Юсипчук, Наталля Шевчук, Олександр Гусєв, Олеся Моргунець-Ісаєнко, Манук Депоян, Кирило Тимченко, Наталля Мазур, Анжеліка Ніколаєва та Олексій Северин. Усі члени журі – це професіонали українського кінематографу, фанати своєї справи у гарному сенсі, люди, які мають досвід, нові ідеї та своє бачення розвитку українського кіно. 

Як і завжди, члени журі визначать переможців у 7-ми номінаціях:

  • Найкращій український анімаційний фільм 
  • Найкращій міжнародний анімаційний фільм 
  • Найкращій український документальний фільм 
  • Найкращій міжнародний документальний фільм 
  • Найкращій український ігровий фільм 
  • Найкращій міжнародний ігровий фільм 
  • Найкращий відео ролик конкурсу VERTICAL

А ось переможця у номінації «Приз глядацьких симпатій» доведеться визначати відвідувачам Запорізького кінофестивалю ZIFF. Це вже стало приємною традицією нашого кінофестивалю. Протягом 3-х днів заходу кожен глядач зможе висловити свої думки, погляди, вподобання. Наші глядачі теж впливають на розвиток українського кінематографу!

Переможцем номінації «Приз глядацьких симпатій» у 2018 році став короткометражний фільм «Клуб невдах» режисера Олександра Онуфрієва, Україна, у 2019 році – короткометражний фільм «Смачного», режисер Дзен Євстигнейкін, Україна. 

Кінофестиваль – це не тільки покази фільмів, спілкування, але й освітні можливості для кожного відвідувача. В цьому році по добрій традиції Вас знову зустрінуть цікаві освітні семінари від гостей фестивалю – майстер-класи з акторської майстерності, з режисури, продюсування, написання сценаріїв тощо. Також плануються творчі зустрічі з почесними гостями та членами журі, на яких кожен може задати будь-які питання та відкрити завісу таємниць кіно та створення фільмів.