м. Запоріжжя, пр. Соборний, 145, зупинка транспорту ТЦ "Україна".
(098) 177-78-16
ziff.zp@ukr.net

Минулі фестивалі

Запорізький кінофестиваль ZIFF започаткував свою історію у 2017 році – у грудні кінотеатр ім. О.Довженка вперше прийняв гостей. Кінофестиваль був створений, як огляд найцікавіших здобутків українського та світового короткометражного кіно. ZIFF – це своєрідний майданчик для перевірки нових ідей, для отримання нового досвіду, для можливості підтримки одне одного, для пошуку нових талантів, які можуть стати новими обличчями українського і світового кіно.

Кожного року основним завданням Запорізького кінофестивалю була підтримка вітчизняного кіно, збереження традицій українського кінематографа, популяризація рідного міста і Запорізького краю шляхом кіномистецтва, відкриття імен молодих і талановитих авторів.

Запорізький кінофестиваль – це унікальний спосіб інтегрувати прихильників кіно у єдиний  фестивальний простір, налагодити діалог та комунікацію усередині кіно культурного простору.  

В основі концепції кінофестивалю – принцип відкритості, широкого діалогу і доступу до новинок українського та світового короткометражного кіно. Разом із компанією-партнером ми шукаємо нове кіно та нове у кіно. А іноді це досі складна задача, тому що у 2021 році ми отримали 3100 фільмі для участі у кінофестивалі, надіслані з 108 країн світу. За попередні роки було отримано 13646 кіноробіт з усього світу (1899 фільмів у 2017 році, 2514 фільмів у 2018 році, 3069 фільмів у 2019 році, 3064 фільми у 2020 році).

За роки роботи фестивалю у складі журі побували багато відомих українських митців – продюсерів, режисерів, акторів, сценаристів, критиків – Павло Сушко, Олег Борщевський, Олег Маламуж, Ілля Свідлер, Катерина Гулякова, Богдан Юсипчук, Наталля Шевчук, Олександр Гусєв, Олеся Моргунець-Ісаєнко, Манук Депоян, Кирило Тимченко, Наталля Мазур, Анжеліка Ніколаєва, Олексій Северин, Олексій Тритенко, Артем Колюбаєв, Ірина Костюк, Сергій Лавренюк, Ольга Навроцька, Ольга Гібелінда, Дмитро Сніжко, Віктор Андрієнко, Даша Трегубова. Усі члени журі – це професіонали українського кінематографу, фанати своєї справи у гарному сенсі, люди, які мають досвід, нові ідеї та своє бачення розвитку українського кіно. 

Як і завжди, члени журі визначать переможців у 7-ми номінаціях:

  • Найкращій український анімаційний фільм 
  • Найкращій міжнародний анімаційний фільм 
  • Найкращій український документальний фільм 
  • Найкращій міжнародний документальний фільм 
  • Найкращій український ігровий фільм 
  • Найкращій міжнародний ігровий фільм 
  • Найкращий відео ролик конкурсу VERTICAL

А ось переможця у номінації «Приз глядацьких симпатій» доведеться визначати відвідувачам Запорізького кінофестивалю ZIFF. Це вже стало приємною традицією нашого кінофестивалю. Протягом 3-х днів заходу кожен глядач зможе висловити свої думки, погляди, вподобання. Наші глядачі теж впливають на розвиток українського кінематографу!

Фестиваль – ціла низка можливостей не тільки для професіоналів, але й для початківців.
У 2018 році програма фестивалю була доповнена конкурсом відеороликів VERTICAL. Конкурс створено для залучення молоді, щоб дати можливість проявити себе, заявити про себе. Кожна талановита людина може побачити цікаве і незвичайне навіть у повсякденному житті і реалізувати це, зафіксувавши на відео. Завдання учасників конкурсу — показати глядачеві те, що інші, можливо, не помітили або просто не звернули уваги. Завдання конкурсу — розповісти про талановитих і молодих хлопців нашого регіону і України! Для участі в конкурсі не потрібне спеціальне обладнання, досить і камери на телефоні. Ніяких обмежень з приводу формату відео, стилю або його наповнення.

Першим переможцем Конкурсу відеороликів VERTICAL у 2018 році стала школа Орт-Алеф, м. Запоріжжя із роликом – «Як виглядає мрія». У 2019 році переможцем конкурсу став відео ролик під назвою «Павутина», режисерами якого виступили талановиті молоді хлопці із Запоріжжя – Нікіта  Васильєв та Руслан Хілько.

Переможці конкурсу відео роликів VERTICAL 2020 став теж Нікіта Васильєв з роликом «Мандрівка у новий світ».  Дуже приємно бачити, що хлопець не зупинилися у своєму прагненні зв’язати своє життя з кіно та продовжуює робити впевнені кроки у цьому напрямку.

Запорізький кінофестиваль ZIFF – фестиваль, покликаний щоразу відкривати нові українські імена у галузі кінематограф, збирати справжніх кіноманів, долучитись до останніх новинок. Кінофестиваль — це проектор і екран, люди в залі, можливість живого спілкування, нових і дивних зустрічей. Життя без нових вражень, емоцій, знань немає сенсу. І у цьому нам допомагає кінематограф – робить життя яскравіше!