Про ZIFF

Історія кінофестивалю. Цілі та задачі.

Запорізький кінофестиваль ZIFF вперше відкрив свої двері у 2017 році. Ідея фестивалю виникла на початку 2017 року і успішно реалізувалася силами кінотеатру
ім. О.Довженка, проекту «Ми — це місто», Запорізької міської адміністрації 1-3 грудня 2017 року.

Кожного року на кінофестивалі представляється актуальний короткий метр з усього світу та України, який ознайомить глядача з новими ідеями, поглядами та міркуваннями авторів фільмів. По традиції конкурсна та поза конкурсна програма кінофестивалю доповняється різноманітними майстер-класами та конкурсом аматорських відео роликів VERTICAL.

Короткометражне кіно насичене незалежністю та актуальністю. Це можливість втілити та пояснити ідею швидко і зрозуміло, це можливість дати глядачеві нові думки, спостерігання та натхнення. Можливо короткометражні фільми більш правдиві і щирі ніж повний метр тому, що в них є час лише на головне та важливе.

Кіно активно впливає на свідомість людей, генеруючи ідеали суспільства. Проведення Запорізького кінофестивалю не тільки дає можливість дізнатися глядачам про цікавих та талановитих українських та іноземних режисерів, акторів, сценаристів, а й служить творчим майданчиком для тих, хто за допомогою кіно намагається говорити про сучасне суспільство, його переваги та проблеми.

Серед фокусів ZIFF  — пошуки «нового» кіно та нового у кіно, роздуми про мистецьку цінність, українське та іноземне кіно сьогодення та минулого.

Основною метою фестивалю є пропаганда і підтримка вітчизняного кіно, збереження традицій українського кінематографа, популяризація рідного міста і Запорізького краю шляхом кіномистецтва, виявлення фільмів молодих і талановитих авторів. Наше завдання — провести цікавий і сучасний культурний захід для міста.

Запорізький кінофестиваль не тільки може занурити вас у чарівний світ кіно, а також дає можливість поспілкуватися із професіоналами кінематографа, перейняти їх досвід під час майстер-класів. Режисери, актори, продюсери із радістю діляться своїми знаннями, навичками. Вони готові підняти завісу в невідомий і привабливий світ кіно. За два роки проведення кінофестивалю глядачі із задоволення відвідали такі майстер-класи: режисура анімаційного та ігрового кіно, продюсування і продакшн, особливості акторської професії, сценарна майстерність, пітчинг, кінокритика.